رب گوجه, مقالات مرتبط

روژیار، بهترین انتخاب تهیه اسپاگتی

روژیار
مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد بزرگ
فلفل دلمه ای ۱ عدد
قارچ ۵۰۰ گرم
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
اسپاگتی ۵۰۰ گرم
آب لیمو ترش تازه ½ لیمو ترش تازه
آب ⅓ لیوان
نمک، فلفل سیاه و زرچوبه به مقدار کافی
پودر سیر، پاپریکا و ادویه گوجه فرنگی به مقدار کافی

مرحله اول

برای تهیه اسپاگتی به روش ایتالیایی ابتدای کار گوشت را به تکه های کوچک خرد می کنیم، سپس درون چرخ گوشت می ریزیم و چرخ می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت خلالی نازک خرد می کنیم.

مرحله دوم

حالا قارچ را می شوییم، سپس به صورت ورقه ای اسلایس می کنیم و پس از آن فلفل دلمه ای را می شوییم و به صورت نگینی خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع درون آن می افزاییم.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز را درون تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا پیاز سرخ و طلایی شود، سپس گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا گوشت تغییر رنگ بدهد. در ادامه نمک، فلفل سیاه و زرچوبه را به گوشت اضافه می کنیم.

حالا پودر سیر، پاپریکا و ادویه گوجه فرنگی را به مواد اسپاگتی اضافه می کنیم، سپس مجددا تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها از بین برود. در ادامه رب گوجه فرنگی را به مخلوط گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله زمانی که بوی خامی رب گوجه فرنگی از بین رفت و رنگ باز کرد، فلفل دلمه ای را اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود. در ادامه قارچ را به مواد اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله ششم

حالا آب لیمو ترش تازه را برای تغییر رنگ ندادن قارچ به آن اضافه می کنیم، سپس آب را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شوند. در ادامه اجازه می دهیم آب اضافی مواد کاملا تبخیر شود، سپس یک قابلمه حاوی آب روی حرارت زیاد قرار می دهیم.ماکارونی و پاستا یکی از غذاهای اصیل ایتالیایی است. در این غذا ها، رشته ها را با آب پخته و با سس…

مرحله هفتم

در این مرحله ۱ قاشق چایخوری نمک را به همراه مقداری زردچوبه و روغن مایع به آب اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد. در ادامه اسپاگتی را به دو قسمت تقسیم می کنیم و درون قابلمه می افزاییم.

مرحله هشتم

حالا اجازه می دهیم اسپاگتی بیش از زمان پخت معمول درون آب جوش بماند تا کاملا مغز پخت و نرم شود. در ادامه زمانی که اسپاگتی کاملا پخته شد، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم، سپس اسپاگتی را درون آبکش می ریزیم و آبکشی می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله اجازه می دهیم آب اضافی اسپاگتی کاملا خارج شود، سپس مقداری روغن روی آن می ریزیم و مخلوط می کنیم تا روغن به اسپاگتی ها آغشته شود و مانع چسبیدن آن ها شود. در ادامه اسپاگتی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.